
Počela jubilarna deseta Nušićijada
Od danas pa do nedelje, 25. avgusta, Ivanjicom vlada Nušić, koji je zadužio ključeve grada i proglasio trodnevni režim življenja protkan kulturnim događajima, zabavom, humorom i veseljem.
Paradi kostimiranih građana prethodila je šaljiva utakmica između ženskog fudbalskog kluba „Rad“ iz Beograda i veterana iz Ivanjice.
Predvođena konjicom i kočijom, u kojoj je pored Nušića i predsednika opštine Ivanjica Zorana Lazovića bio i počasni gost , parada je malu varoš vizuelno i duhovno vratila u vreme Nušića.
Pre zvaničnog otvaranja, tradicionalno na bini „Okruglo pa na ćoše“, prisutni su uživali u nastupu KUD-a Doma kulture Ivanjica, pod rukovodstvom Gordane Spasović.
Tokom svečanog otvaranja, koja je bila u znaku „10 godina Nušićevanja“, Ivanjičani i gosti festivala prisetili su svih lepih trenutaka tokom ovih godina.
Predsednik opštine Ivanjica, Zoran Lazović, izrazio je dobrodošlicu svim ljubiteljima kulture, zabave i humora. I ove godine je „bez rezerve“ predao ključeve grada Nušiću, odnosno glumcu Milanu Milosavljeviću.
„Za sve ove godine naš Nušić je uspeo da nam se podvuče pod kožu i zato mu svake godine sa lakoćom prepuštamo ključeve naše male varoši“- rekao je Lazović.
Počasni gost, Jorg Heskens, savetnik u kabinetu predsednika Vlade za nemačka ulaganja, istakao je koliko voli Ivanjicu i prirodu oko nje.
„Mnogo sam ponosan što imam čast da budem u Ivanjici danas. Ono što me fascinira u ovom gradu je priroda, u koju sam zaljubljen, ali i građani, koji su uvek nasmejani. Dosta gradova u Srbiji ima svoju feštu, ali sve se zovu po hrani ili piću, vi, Ivanjičani, imate festival koji slavi humor, i treba da budete ponosni na njega“- rekao je Heskens.
Šaršijanje i nušićevanje zvanično je počelo uz „Bandu drvenu“ i himnu koju su specijalno napisali za ovu manifestaciju.

