PROGRAM

Nušićijada 2018



ČETVRTAK 23-8-2018

18:00svečana akademija

GODINA JUBILEJA

Velika scena Doma kulture

19:00 –  SVA LICA SRPSKOG DIPLOMATE NUŠIĆA

Otvaranje izložbe i projekcija dokumentarnog filma

‘’Nušić’’ Fondacija

Galerija Doma kulture

20:00DUHOVNA ČAROLIJA

Koncert Divne Ljubojević

Velika scena Doma kulture


PETAK 24-8-2018

 10:00MALA PARADA

Susret malog i velikog i  Nušića,

Šetnja najmađih nušićevaca

Ulice do Dečje scene u Gradskom parku

11:00SVEČANO OTVRANJE DEČJE SCENE

primopredaja ključeva veliki i mali Nušić –  muzičke tačke i pokretne igre dece iz vrtića

Dečja scena, Gradski park

11:30 –  Predstava za decu PU ‘’Sunce’’ iz Gornjeg Milanovca

LUCKASTI KLOVNOVI

Dečja scena, Gradski prak

11:55 – Dečije igrarije za mladje i starije

Likovna radionica KLOVNOVI -vaspitači PU ‘’Bajka’’ Ivanjica

12:15Zabava bez granica

MAR-PET art – Niš

Animatori, žongleri, klovnovi, Diznijevi junaci

Dečja scena, Gradski park

12.35 – Predstava za decu, vaspitači PU ‘’Naša radost’’ iz Lučana

IZOKRENUTA BAJKA

Dečija scena, Gradski park

12:55 – LUTKARSKA ANIMIRANA RADIONICA

Dejan Gocić glumac pozorišta iz Niša

Dečja scena, Gradski park

16:00 –  VIŠE OD IGRE

Šaljiva fudbalska utakmica

Stadion FK „Javor“

16:30VELIKA PARADA

građanstva praćena starovlaškim plesovima KUD ‘’Dom kulture ‘’ Ivanjica

Ulica, od stadiona do bine „Okruglo, pa na ćoše“

17:00SVEČANO OTVARANJE FESTIVALA

U čast jubileja

Specijalni gosti glumci serije ‘’Više od igre’’

Bina „Okruglo, pa na ćoše“

17:30BEOGRADSKI HUMORISTIČKI KRUG

Satira bez granica

Bina ‘’Okruglo pa na ćoše’’

18:00DVA MIRISA RUŽE

Pozorište na Terazijama

Ljiljana Stjepanović, Elizabeta Đorevska, Tatjana Radunović…

Velika scena Doma kulture

18:15DEČIJI PROGRAM

Likovna radionica ‘’Čestitka jubileju vrtića’’ vaspitaci PU ‘’Bajka’’ Ivanjica

FACE PAINTING – MAR-PET art – Niš

 Dečja scena, Gradski park

19:00NUŠIĆ U STAKLU

Izložba radova magistra primenjenih umetnosti Slobodana Marinkovića

19:30ROĐENDANSKO VEČE

Đu- đu- đuskanje – Bajka i plesna akrobatska grupa USB – Niš

Rodjendanska torta, vatromet

20:00BRAK USTVARI LJUBAV

Kabaretsko poetsko poetsko humorističko veče sa Vladanom iI Kristinom Savić

Terasa hotela ‘’Park’’

21:30MUZIČKE VARNICE

Koncert ŽELJKA JOKSIMOVIĆA

Trg Doma kulture

23:30PONOĆNI  KARAVAN

S VREMENA NA VREME

Bina „Okruglo, pa na ćoše“


SUBOTA 25-8-2018

10:00ŠKOLSKI PROGRAM

Nučićijada iz školske klupe

Deca Ivanjice

Dečija scena, Gradski park

10:30Italiano vero –uz jutarnju kafu

 Koncert TRIO AMARKORD

Plato ispred Spomenika revolucije

12:00OTRGNUTO OD PRAŠINE

Ivanjica u peru prof. dr Svetislava Marković

Plato ispred Spomenika revolucije

12:10MOJE SRCE TEBI KAŽE

Pozorišna predstava- Crveni krst Ivanjica

Dečija scena Gradski park

13:00NAUČNI ŠOU

Centar za promociju nauke Beograd

Dečija scena, Gradski park

14:30DR

Predstava Amaterskog pozorišta mladih Ivanjice

Velika sala Doma kulture

18:00GOSPOĐE MINISTARKE

Predstava Amaterskog pozorišta iz Gornjeg Milanovaca

Velika sala Doma kuulture

18.30 AVANTURA VESELE DRUŽINE

Animatori iz Novog Sada, Beograda i Niša

Dečija scena Gradski park

19:00 REHABILITACIJA

Koncert  AMY’S HOUSE, AMY WINEHOUSE TRIBUTE BAND

Plato ispred Spomenika revolucije

19:30–  Sreća je gotovo uvek varljiva a nevolja ne

Izložba radova učesnika likovnog konkursa ‘’Nušićijada 2018’’

Galrija Doma kulture

20:00 – LETNJA FILMSKA POZORNICA

Projekcije filmova sa starih Nušićijada

Trg Milinko Kušić

21:00MERAK

Koncert HARISA DŽINOVIĆA

Trg ispred Doma kulture

23:30  – SEVDAH

DIVANHANA

Bina „Okruglo, pa na ćoše“


NEDELJA 26-8-2018

 10:00NUŠIĆ ZA PRVAKE

Program osnovnih škola Ivanjice

Dečija scena, Gradski park

12:00AH TAJ ZMAJ

Predstava za decu pozorišta mladih Kragujevac

Velika scena Doma kulture

14:00-  ‘’LISTOVI NA VETRU’’

Predstavljanje monografije, novinar i publicista Emilijan Protić

Gradska biblioteka ‘’Svetislav Vulović’’

16:30SATIRANJE

Razgovor o humoru i dodela nagrade za najbolju satiričnu priču

Plato ispred Spomenika revolucije

17:00 – HAJDE OBRADUJ DAN

Predstava za decu beogradskog pozorišta ‘’ Čarobna dolina‘’

17:30Rasti, rasti moj zeleni bore

Koncert EJO-ETHNO JAZZ ORCHESTRA

Plato ispred Spomenika revolucije

18:30GOSPOĐA MINISTARKA

KNJAŽEVSKO-SRPSKI TEATAR

Velika scena Doma kulture

20:30ZAVRŠNA PARADA I NUŠIĆEV REZIME

Svečano zatvaranje festivala

Trg ispred Doma kulture, ulica, do bine „Okruglo, pa na ćoše“

 21:30- NOĆ POD ZVEZDAMA

Koncert LEXINGTON

Trg ispred Doma kulture

23:30DO SLEDEĆE NUŠIĆIJADE

Koncert grupe OĐILA

Bina ‘’Okruglo pa na ćoše’’

Close